Op donderdag 26 januari 2023 vindt het jaarlijkse EIB-congres rondom de publicatie ‘Verwachtingen bouwproductie en werkgelegenheid 2023-2027’ plaats in het Delamar Theater in Amsterdam. Hierbij komen de volgende onderwerpen aan bod:
Vooruitzichten: bouwen in een turbulente omgeving
In korte tijd is de bouwwereld geconfronteerd met een nieuwe realiteit van hoge inflatie, sterk stijgende bouwkosten, scherp opgelopen rentes en mede daardoor verslechterde vooruitzichten voor de groei van de economie. Welke gevolgen zal dit hebben voor de woningmarkt en de woningbouw? Kan de projectontwikkeling gaan stilvallen of is de onderliggende vraag zo krachtig dat dit de komende jaren niet is te verwachten? Wat is het beeld voor de infrastructuur nu de bouwkosten zo sterk stijgen? Is er genoeg budget gereserveerd voor de plannen of lopen meer en meer plannen uit budget? Blijft duurzaamheid een belangrijke groeimarkt of gaan ongunstige economische ontwikkelingen voor vertraging zorgen? Of bieden de gestegen energieprijzen juist een impuls voor versnelde verduurzaming in de komende jaren? En wat zijn tenslotte de gevolgen van het productiebeeld voor de bouwarbeidsmarkt?
Paneldebat: omgaan met onzekerheden
Gelet op de grote onzekerheden in de komende jaren verkent het EIB – naast de gebruikelijke ramingen – dit keer drie mogelijke scenario’s met uiteenlopende beelden van de economie, de bouwkosten en het overheidsbeleid. Zo wordt de onzekerheid van de mogelijke ontwikkelingen niet weggenomen, maar wordt wel meer zicht geboden op de manier waarop deze inwerken op de bouw. In het paneldebat wordt gereflecteerd op deze ontwikkelingen en vanuit verschillende belangrijke actoren aangegeven hoe zij met deze onzekerheden omgaan. Kunnen opdrachtgevers bijvoorbeeld voor meer stabiliteit zorgen in turbulente tijden en hoe kunnen bouwers en ontwikkelaars het best acteren in een lastige omgeving met meer onzekerheid?
Programma
13:15
Ontvangst met broodjes
14:00
Opening
Martijn de Greve – Dagvoorzitter en gespreksleider
14:05
Verwachtingen bouwproductie en werkgelegenheid
Taco van Hoek – Directeur EIB
14:50
Paneldebat 'Omgaan met onzekerheden' met
Jeannette Baljeu – Gedeputeerde provincie Zuid-Holland
Chris Kuijpers – Directeur-generaal Volkshuisvesting & Bouwen Ministerie BZK
Joep Rats – Directeur Beleid en Vereniging Bouwend Nederland
Martin van Rijn – Voorzitter Aedes
Friso de Zeeuw – Emeritus hoogleraar gebiedsontwikkeling
16:00
Sluiting en aperitief
Inschrijven
Via deze link kunt u zich aanmelden voor het congres. Graag aanmelden voor 23 januari a.s. Deelname aan het congres is kosteloos. Na afloop ontvangt u de publicatie ‘Verwachtingen bouwproductie en werkgelegenheid 2023’.